Jazda na łyżwach blyskawica

Published on Luty 21st, 2014 | by Paweł Kicman

0

Błyskawica – czyli śmigaj po lodzie jak Amerykanie!

Film Miracle opowiada historię amerykańskiej drużyny hokejowej, która w 1980 roku przezwycięża szereg przeciwności, pokonuje Sowiecką Rosję i wygrywa Olimpiadę (btw. jeśli nie widziałeś tego filmu, to koniecznie nadrób tę zaległość). W jednej ze scen, trener każe swoim zawodnikom jeździć między liniami do upadłego. U mnie w drużynie to ćwiczenie nazywa się „Błyskawica„. To jedno z tych, którego wszyscy nienawidzą, ale też i wszyscy widzą efekty. Doskonale wpływa na poprawę kondycji i wzmocnienie nóg. Mnie po jednej „błyskawicy” nogi palą straszliwie, nie mówiąc już o dwóch, czy trzech pod rząd.

Ćwiczenie to wykonuje się w bardzo prosty sposób (patrz obrazek). Cała drużyna staje na linii bramkowej i na gwizdek trenera rusza do niebieskiej linii (niebieska). Tam zatrzymuje się i wraca do linii bramkowej (powrót). Potem jedziemy dalej do linii środkowej (czerwona, powrót), do drugiej niebieskiej (niebieska, powrót) i do przeciwnej linii bramkowej (czerwona, powrót). Po powrocie łapiemy oddech i jedziemy jeszcze raz, do upadłego ;).
Przy wykonywaniu tego ćwiczenia pamiętaj aby zatrzymywać się patrząc w tą samą stronę lodowiska (np. w tą gdzie wisi zegar :) ). Dzięki temu będziesz ćwiczył zatrzymanie i start na prawej i lewej nodze.

blyskawica

Modyfikacje

Podstawowa wersja tego ćwiczenia jest dla słabiaków. Dużo fajniej wykonuje się je z po wprowadzeniu urozmaiceń ;). Na przykład:

  • Całe ćwiczenie wykonuj prowadząc krążek
  • Powrót wykonuj tyłem
  • Po każdym zatrzymaniu uklęknij na oba kolana na lodzie
  • Po każdym zatrzymaniu połóż się na lodzie ;)

I na koniec wspomniany wcześniej urywek z filmu Miracle:Tytułowa fotografia do tego wpisu pochodzi stąd.Back to Top ↑