Drybling Pole minowe - losowo rozrzucone krążki

Published on Maj 4th, 2013 | by Paweł Kicman

5

Podstawy dryblingu – kreatywność

Drybling to jedna z podstawowych umiejętności w hokeju i jej opanowanie jest konieczne do tego aby dobrze grać. Jednak ile można ćwiczyć proste przekładanie krążka z prawej na lewo i z powrotem? Może się to trochę znudzić. Inna kwestia jest taka, że w czasie gry często zdarza się tak, że nie da się po prostu poprzekładać krążka i ominąć przeciwnika – trzeba pokombinować. I tu potrzeba kręatywności – umiejętności „zamieszania” krążkiem. Dzisiaj dwa proste ćwiczenia, które pomogą Wam zacząć pracować nad kreatywnością i urozmaicą trening dryblingu. Te ćwiczenia są też dobrą okazją aby wrzucić na luz i trochę pobawić się z krążkiem.

Krążki w trójkącie

Do pierwszego z ćwiczeń potrzebne są trzy krążki (buty, pachołki lub inne przedmioty, które masz pod ręką). Ustawiasz je przed sobą w trójkącie (patrz wideo poniżej) i dryblujesz krążkiem pomiędzy nimi. Jest sporo możliwych kombinacji, także można ćwiczyć nawet przez dłuższą chwilę bez powtarzania tego samego ruchu. Na filmiku poniżej zestaw różnych ruchów nagrany przeze mnie w garażu. Dajcie znać co myślicie o takich nagraniach. Robić więcej?Pole minowe

Kolejne ćwiczenie nazywam potocznie „pole minowe”. Polega ono na tym, że rozrzucasz przed sobą zestaw krążków w losowych pozycjach i między nimi dryblujesz (zdjęcie na dole artykułu). Inspiracja do tego ćwiczenia pochodzi z filmiku pokazującego jak wykonuje je Pavel Datsyuk. Tutaj ilość kombinacji jest już niemal nieskończona i możesz do woli wymyślać jak przesunąć krążek aby nie natknąć się na „minę” :).
Pole minowe - losowo rozrzucone krążki

Dziękuję Ci za doczytanie tego artykułu do końca i życzę powodzenia w zdobywaniu kolejnych umiejętności hokejowych. Jeśli podoba Ci się to co tu przeczytałeś – proszę polub Garażowy Hokej na Facebooku i daj o nim znać swoim znajomym. W ten sposób pomożesz mi rozwijać tę stronę.

Stali bywalcy zauważyli też pewnie, że wraz z tym artykułem pojawił się nowy element – nagranie wideo. Nagrywanie takich filmików to dla mnie spora nowość i wyzwanie, dlatego proszę dajcie znać co o tym myślicie – co można poprawić, lub zrobić lepiej. Dzięki Waszym komentarzom będę mógł w przyszłości tworzyć dla Was lepsze materiały i dlatego już teraz za nie dziękuję.

Tags: , , , , , , , , • Malina

  Jest naprawdę nieźle!
  Super Ci to wychodzi, mam nad czym siedzieć przez najbliższe 2 tygodnie :)
  Pozdrawiam i czekam na więcej filmików!

 • Weest

  Genialna sprawa. Zacząłem grać tego lata, choć zabierałem się do tego już 3 rok. Trochę lat już mam,ale myślę,że jeszcze drugie tyle pogram :)

 • Paweł Kicman

  Najtrudniejszy pierwszy krok, albo może raczej ślizg ;) Życzę powodzenia. Hokej to naprawę świetna zabawa!

 • Weest

  Pojęcie jakieś mam :) Prowadzenie krążka na poziomie i jazda także. Przyszłościowo planuje zlepić jakiś team i pograć bardziej na poważnie

 • igorek1

  jak dla mnie super sprawa

Back to Top ↑